:: mengenai CIO >> CIO AKNS

Bil
Organisasi
Nama
E-mel
No. Tel
No. Faks
1
CIO NEGERI SABAH
DATUK JOSEPH YUNTAVID
Joseph.Guntavid@sabah.gov.my
088-225767
088-256711
088-257091
2
PEJABAT YDP NEGERI / ISTANA
AG. DAMIT PG. APONG
AgDamit.PgApong@sabah.gov.my
088-294100
088- 217094
3
PEJABAT DEWAN UNDANGAN NEGERI
SHAFARUDDIN HALIDE
Shafaruddin.Halide@sabah.gov.my
088-424415
088-427333
4
SURUHANJAYA PERKHIDMATAN AWAM
RUSNAH KUYUNG
Rusnah.Kuyung@sabah.gov.my
088-255877
088-239345
5
JAB. PERKHIDMATAN AWAM NEGERI SABAH
MOHAMAD OSUP
Mohamad.Osup@sabah.gov.my
088-260161 Ext. 220
088-288575(D)
6
BAHAGIAN ISTIADAT DAN PROTOKOL
NORHITA @NORHTY
HJ. ABDUL WAHID
Norhita.AbdWahid@sabah.gov.my
088-421543
088-423111
088-420654
088-421532
7
BHG. KABINET & DASAR
DR ISMAIL CHARLES
Ismail.Charles@sabah.gov.my
088-328000
088-328103
088-328104
8
BHG. PENGURUSAN & KEWANGAN
SUZNIE@DAYANG HJ. BALUS
Suznie.Balus@sabah.gov.my
088-425970
088-423111
088-420986
9
DEWAN BANDARAYA KOTA KINABALU
NG PENG HONG
@ DAVID NG
David.Ng@dbkk.sabah.gov.my
088-521800
088-219175
10
INSAN
RALIH KARTO
Ralih.Karto@sabah.gov.my
088-315193
088-315186
088-268742
11
JABATAN ARKIB NEGERI SABAH
MAJELLA TAN MARQUEZ
Majella.Marquez@sabah.gov.my
088-258972
088-225803
12
JABATAN CETAK KERAJAAN
POLITIN MOBIJI
Politin. Mobiji@sabah.gov.my
088-538766
088-217034
13
JAB HAL EHWAL AGAMA ISLAM NEGERI SABAH (JHEAINS)
HAJAH SITI AFSAH MOHD. KUDI
SitiAfsah.MohdKudi@sabah.gov.my
088-253049
088-248324
088-253449
14
JABATAN PEGUAM BESAR NEGERI
-
-
088-423111
088-425774
15
JABATAN PERHUTANAN SABAH
CHAK CHEE VING
CheeVing.Chak@sabah.gov.my
089-660881
089-660824
089-660170
16
JABATAN TANAH & UKUR
BERNARD LIEW
Bernard.Liew@sabah.gov.my
088-527766
088-413707
17
PEJABAT AKHBAR & PENERBITAN JKM
CAROLYN MAURICE
Carolyn.Maurice@sabah.gov.my
088-328000
088-328154
088-328160
088-328161
18
PEJ. HAL EHWAL DALAM NEG. & PENYELIDIKAN
MUSBI LUNGGAT
@IDRIS
Musbi.Lunggat@sabah.gov.my
088-260161
088-328038
19
PEJABAT HASIL BUMI
STEPHEN MOLIGAN
Stephen.Moligan@sabah.gov.my
088-423111
Ext. 2469
088-423363
20
PEJ. MUFTI NEG. SABAH
MOHD. ARIFFIN ALI
MdAriffin.Ali@sabah.gov.my
088-218322
088-263679
21
PEJABAT PERHUBUNGAN NEG. SABAH K. LUMPUR
SABARIAH HJ. SAFFREE
sabariah.saffree@sabah.gov.my
03-92841977
03-92857244
22
PEJABAT SETIAUSAHA KERAJAAN NEG. (SKN)
RIDHWAN LINUS
@ROGER LINUS
Ridhwan.Linus@sabah.gov.my
088-430541
088-328209
23
PEJ. TIMBALAN SKN (PEMBANGUNAN)
RAMLAN MOHAMAD
Ramlan.Mohamad@sabah.gov.my
088-225752/3
088-262198
088-257091
24
PEJ. TIMBALAN SKN (PENTADBIRAN)
SUHAIB DATUK HJ. ISMAIL
Suhaib.HjIsmail@sabah. gov.my
088-222435/8
088-429240
25
UNIT PEMIMPIN KEMAJUAN RAKYAT
OSMAN ISHAK
Osman.Ishaky@sabah.gov.my
088-438840
088-438842
26
UNIT PERANCANG EKONOMI NEGERI
MOHD. RIZAN ABRAN
MohdRizan.Abran@sabah.gov.my
088-450800
088-450998
27
LEMBAGA KEMAJUAN TANAH NEGERI SABAH
SYAHEDDRUL RAHMAN JODDARI
s_r_joddari@sldb.com.my
088-235811
088-211104
28
LEMBAGA KEMAJUAN PERHUTANAN NEGERI SABAH (SAFODA)
HAJAH MARSIDA KATONG
Marsida.Katong@sabah.gov.my
088-469023
Ext. 253
088-218294
29
MAJLIS AGAMA ISLAM SABAH
ABG. JAINAL ABG. SULAI
Jainal.Sulai@sabah.gov.my
088-267089
088-267093
30
PERBADANAN BAITULMAL NEG SABAH
PUTRI HUSSNAIN HUSSAIN
putri.hussnain@pbns.gov.my
088-272228
088-272229
31
PENERBANGAN SABAH
ALASTAIR FONG
alastair@sabahair.com.my
088-484733
012-8310972
088-484387
32
SAHAM SABAH
HASSAN ABBAS
Hassan@sahamsabah.com.my
088-266588
088-254967
088-262588
33
YAYASAN SABAH
DATUK HJH. ROSMAWATI HJ. LASUKI
Rosmawati@icsb-sabah.com.my
088-326300
088-326424
34
Sabah Econ. Dev. & Investment Authority
(SEDIA)
-
-
088-450650
088-450699
35
INSTITUT KAJIAN PEMB. SABAH (IDS)
ALI SUFFRI MOHD. JAFFAR
ali@ids.org.my
088-450500
088-450599
36
KEMENTERIAN BELIA DAN SUKAN
HJ. AG. DAMIT HJ. AG. ANAK
AgDamit.AgAnak@sabah.gov.my
088-287536
088-240533
088-237788
37
LEMBAGA SUKAN NEGERI SABAH
SURIANA DAHLAN
Suriana.Dahlan@sabah.gov.my
088-225985
088-253550
088-223034
38
KEM. KEWANGAN
-
-
088-251513/6
088-237607
39
JABATAN BENDAHARI NEGERI
A. SHAFIUDDIN
HJ. ABIDIN
AShafiuddin.Abidin
@sabah.gov.my
088-251453
088-272597
088-212655
40
JAB. PERKHIDMATAN KOMPUTER NEGERI
DR. HJ. MINGU HJ. JUMAAN
Mingu.Jumaan@sabah.gov.my
088-256216
088-215116
41
SABAH CREDIT CORP.
TAITIM TULAS
Taitim.Tulas@sabahcredit.com.my
088-323888
088-718181
42
YAYASAN USAHA MAJU
ABDUL HAMID @HAMID BIN SANI
9m6mid@gmail.com
088-264401
088-254402
43
KEM. KER. TEMPATAN & PERUMAHAN
RAYMAN LOUDRIZE
Rayman.Loudrize@sabah.gov.my
088-258773
088-256820
088-270530
44
JABATAN PERANCANG BANDAR & WILAYAH
AWANG BIN LAIMAN
Awang.Laiman@sabah.gov.my
088-222031
088-222337
088-222557
45
LEMB. PEMBANGUNAN PERUMAHAN & BANDAR
STEPHENIE MOLUKUN @SUHANIE ABDULLAH
stephenie.molukun@sabah.gov.my
088-222670
Ext. 386
088-287777
088-222670
46
PEJABAT HAL EHWAL ANAK NEGERI
NORHAYATI HJ. ABDUL MAJID
Norhayati.AbdMajid@sabah.gov.my
088-265704
088-246352
47
MAJLIS DAERAH PUTATAN
MOHD. SYADZREEL AMRI B. AZHAR
MsyadzreelAmir.Azhar@sabah.gov.my
088-772823
088-772825
48
LEMBAGA BANDARAN KUDAT
JORIANA AGUN
Joriana.Agun@sabah.gov.my
088-624600
088-613002
49
MAJLIS DAERAH BEAUFORT
HEYUH YANTIUH
Heyuh.Yantiuh@sabah.gov.my
087-211550
087-224760
087-211539
50
MAJLIS DAERAH BELURAN
WALTER HERICKSON CHANG
WalterHerickson.Chang
@sabah.gov.my
089-511272
089-512795
51
MAJLIS DAERAH KENINGAU
ALEXANDER GAYO GUMISI
Alexander.Gumisi@sabah.gov.my
088-711711/2
087-339986
52
MAJLIS DAERAH KINABATANGAN
JOHANIS MUALAS
Johanis.Mualas@sabah.gov.my
089-560101
0198733522
089-560109
53
MAJLIS DAERAH
KOTA BELUD
CHRISTOPHER WONG FUI CHEUN
Christopher.Wong@sabah.gov.my
088-976529
088-976627
54
MAJLIS DAERAH
KOTA MARUDU
ABDUL SANI ARSAT
AbdSani.Arsat@sabah.gov.my
088-661163
088-661323
55
MAJLIS DAERAH
KUALA PENYU
MOHD. AMIN MOHD. NASSAR
Amin.Nassar@sabah.gov.my
087-884248
087-884709
56
MAJLIS DAERAH
KUNAK
MOHD. NAZRI PINTAL
MohdNazri.Pintal@sabah.gov.my
089-851201
089-851206
57
MAJLIS DAERAH
LAHAD DATU
KAMARIAH HJ. ISMAIL
Kamariah.Ismail@sabah.gov.my
089-881621
089-881501/2
089-881832
58
MAJLIS DAERAH
NABAWAN
RIZAL MAULAH
Rizal.Maulah@sabah.gov.my
087-335194
087-335211
59
MAJLIS DAERAH
PAPAR
ZAITON MUHAMMAD
Zaiton.Muhammad@sabah.gov.my
088-912318
088-913608
088-913608
60
MAJLIS DAERAH
PENAMPANG
TANG YANG MING
YangMing.Tang@sabah.gov.my
088-711711
088-712588
61
MAJLIS DAERAH
PITAS

ABDUL HAFIZ
HJ. YAHYA

AbdHafiz.Yahya@sabah.gov.my
088-622163
088-613394
62
MAJLIS DAERAH
RANAU
RAYNER ATIN
Rayner.Atin@sabah.gov.my
088-876411
088-879031/8
089-875542
63
MAJLIS DAERAH
SEMPORNA
MOHD. SAIDI HJ. MOHD. IBRAHIM
MohdSaidi.MohdIbrahim
@sabah.gov.my
089-785350
089-785484
64
MAJLIS DAERAH
SIPITANG
SHARIF ENDRA BIN SHARIF ABD. HAMID
EndraSharif.AbdHamid
@sabah.gov.my
087-821701
087-821284
65
MAJLIS DAERAH
TAMBUNAN
JUPIRIN HJ. RUHIMIN
Jupirin.Ruhimin@sabah.gov.my
087-770132
087-774441
66
MAJLIS DAERAH
TENOM
ROBERT MALANGKIG
Robert.Malangkig@sabah.gov.my
087-735553
087-735573
087-737552
67
MAJLIS DAERAH
TUARAN
YUNUS HJ. IDRIS
Yunus.HjIdris@sabah.gov.my
088-788550
088-788218
088-787573
68
MAJLIS PERBANDARAN SANDAKAN
JEFFERY BIN AMAN
Jeffery.Aman@sabah.gov.my
089-273145
Ext. 288
089-273494
69
MAJLIS PERBANDARAN TAWAU
ALI MOHAMMAD SAMAD
Ali.MohammadSamad
@sabah.gov.my
089-701660
089-701699
089-701604
70
KEMENTERIAN PEMB. INFRASTRUKTUR
NORLIJA DANIN
Norlija.Danin@sabah.gov.my
088-258276
088-239852
71
JAB. AIR NEGERI SABAH
TEO CHEE KONG
CheeKong.Teo@sabah.gov.my
088-711594
088-713522
72
JABATAN KERETAPI NEGERI SABAH
HASNITA NOORZAIN
Hasnita.Noorzain@sabah.gov.my
088-254611
Ext. 111
088-236395
73
JABATAN KERJA RAYA
JUMATLI ABD. HAMID
Jumatli.AbdHamid@sabah.gov.my
088-244333
088-237234
74
JABATAN PELABUHAN DAN DERMAGA SABAH
RAYMOND MURUS
Raymond.Murus@sabah.gov.my
087-417612
087-417531
75
LEMBAGA PELABUHAN-PELABUHAN SABAH
MOHD. JASMIN JULPIN
MohdJasmin.Julpin@sabah.gov.my
088-538406
088-253836
088-223036
76
KEM. PERTANIAN & INDUSTRI MAKANAN
K ZULKIFLI HARRITH
KZulkifli.Harrith@sabah.gov.my
088-283636
088-283633
77
JABATAN PENGAIRAN & SALIRAN
HO TSUN LIN
TsunLin.Ho@sabah.gov.my
088-280532
088-242770
78
JABATAN PERIKANAN
AZHAR KASSIM
Azhar.Kassim@sabah.gov.my
088-235961
088-240511
79
JAB. PERKHIDMATAN HAIWAN & PERUSAHAAN TERNAK
DR. NASIP ELI
Nasip.Eli@sabah.gov.my
088-287411
088-238414
80
JABATAN PERTANIAN
DZULKIFLI HJ. GHULAMAN
Dzulkifli.Ghulamdin@sabah.gov.my
088-239046
088-240511
81
KOPERASI PEMBANGUNAN DESA
DONY ENDIONG
Dony.Endiong@sabah.gov.my
088-291320
088-260025
82
KOPERASI KEMAJUAN PERIKANAN & NELAYAN SABAH (KO-NELAYAN)
YUSOF HJ. AG. BESAR
Yusof.AgBesar@sabah.gov.my
088-294301
088-233076
83
LEMBAGA INDUSTRI GETAH
TARAWI HJ. RUKOT
Tarawi.Rukot@sabah.gov.my
088-211370
088-234940
84
KEM. PELANCONGAN KEBUD. & A. SEKITAR
HJH. MARIAM OMAR MATUSIN
Mariam.OmarMatusin@sabah.gov.my
088-212880
088-236005
85
JABATAN HIDUPAN LIAR
DG. ROSNAH AG. JAAFAR
DgRosnah.AgJaafar@sabah.gov.my
088-240309
088-215167
088-254767
088-222476
86
JABATAN MUZIUM SABAH
ARIF ABD. HAMID
Arif.AbdHamid@sabah.gov.my
088-225033
Ext. 264
088-240230
87
JAB. PERLINDUNGAN ALAM SEKITAR
VITALIS J MODUYING
Vitalis.Moduying@sabah.gov.my
088-251290/1
088-267572
088-238120 088-238390
88
LEMBAGA PEMEGANG AMANAH TAMAN-TAMAN SABAH
RIMI REPIN
Rimi689@yahoo.com
  088-523500
088-486435
088-486434
89
LEMBAGA KEBUDAYAAN NEGERI SABAH
MASI MAKSUD
Masi.Maksud@sabah.gov.my
088-726229
088-726230
088-264235
90
LEMBAGA PELANCONGAN SABAH
CHRISPINUS GORDON YAPP
Gordon.Yapp@sabah.gov.my
088-212121
088-212075
088-219311
91
KEMENTERIAN PEMB. LUAR BANDAR
RASHID ABDUL HARUN
Rashid.AbdHarun@sabah.gov.my
088-258472/5
088-223071
088-222776
92
PEJABAT DAERAH
BEAUFORT
JUPARI @ JUPRY BIN ETOK
Jupry.Etok@sabah.gov.my
087-211533
087-201208
087-211519
93
PEJABAT DAERAH
BELURAN
ROGER APPOLONIUS
Roger.Appolonius@sabah.gov.my
089-511212
089-511255
94
PEJABAT DAERAH
KENINGAU
VIRUS MALITAM
Virus.Malitam@sabah.gov.my
087-301507
087-331535
95
PEJABAT DAERAH
KINABATANGAN
ABD. MANAP ABD. RUHIM
AbdManap.AbdRuhim
@sabah.gov.my
089-561811/2
089-561009
96
PEJABAT DAERAH
KOTA BELUD
PETER JITON
Peter.Jiton@sabah.gov.my
088-976621/4
088-977064
97
PEJABAT DAERAH
KOTA MARUDU
MAT LUNAD AGOK
MatLunad.Agok@sabah.gov.my
088-661416/7
088-661419
98
PEJABAT DAERAH
KUALA PENYU
JOHN ANGELO
John.Angelo@sabah.gov.my
087-884364
087-884900
087-884229
99
PEJABAT DAERAH
KUDAT
ABDUL GAPAR BIN ABDUL RAHMAN
Gapar.AbdRahman
@sabah.gov.my
088-620401
088-611303
100
PEJABAT DAERAH
KUNAK
MOHAMAD ABDILLAH
Mohamad.Abdillah@sabah.gov.my
089-851478
089-852273
089-851398
101
PEJABAT DAERAH
LAHAD DATU
MAHASITAH AMIN
Mahasitah.Amin@sabah.gov.my
089-881177
089-881518
089-884518
102
PEJABAT DAERAH
NABAWAN
DJAMILUDIN KAMARUDIN
Djamiludin.Kamarudin@sabah.gov.my
087-366211
087-366212
103
PEJABAT DAERAH
PAPAR
AWANGKU RAIMY PG. ABD.RAHMAN
AwangkuRaimy.PgAbdRahman
@sabah.gov.my
088-913516/7
012-8290868
088-911021
104
PEJABAT DAERAH
PENAMPANG
JOHN TANDUYAH
A. JOY
John.Joy@sabah.gov.my
088-711791
088-711784
088-711003
105
PEJABAT DAERAH
PITAS
FIRUZ IDZUALDEEN @ BENETTY MOHD. DZUL
Firuz.IdzualDeen@sabah.gov.my
088-615767/0
088-615521
106
PEJABAT DAERAH
PUTATAN
SUNGKIM RUMANGUN
Sungkim.Rumangun@sabah.gov.my
088-771501/2
088-771506
107
PEJABAT DAERAH
RANAU
BERNARD KIMIN @JOSEPH
Bernard.Kimin@sabah.gov.my
088-870504
088-876754
108
PEJABAT DAERAH
SEMPORNA
YUSOF AG. ALI
Yusof.AgAli@sabah.gov.my
089-781518
089-781663
089-781472
109
PEJABAT DAERAH
SIPITANG
ZULKIFLEE AHMAD
Zulkiflee.Ahmad@sabah.gov.my
087-821964/5
087-822433
110
PEJABAT DAERAH
TAMBUNAN
ATILIN DONIU
Atilin.Doniu@sabah.gov.my
087-774180
087-774225
014-8505650
087-773122
111
PEJABAT DAERAH
TENOM
PUIN PINDURN @CLARENCE QUINNT
Puin.Pinduruh@sabah.gov.my
087-254333
087-254493
087-736334
112
PEJABAT DAERAH
TONGOD
PICK THALL TAN @MOHAMMAD ABDULLAH BIN TUAH
MohdAbdullah.Tuah@sabah.gov.my
019-8926061
013-8836788
019-8538795
113
PEJABAT DAERAH
TUARAN
ABDULLAH SANI B. HJ. DAUD
AbdullahSani.Daud@sabah.gov.my
088-232364
088-232394
088-788363
114
PEJABAT DAERAH
KECIL BANGGI
AG. LAHAP AG. BAKAR @AG. SYAIRIN (HJ.)
AgSyairin.Bakar@sabah.gov.my
088-222435/8
088-671451
115
PEJABAT DAERAH
KECIL MATUNGGONG
BIANUS KONTONG
Bianus.Kontong@sabah.gov.my
087-366211
087-366142
Ext. 20
087-886452
116
PEJABAT DAERAH
KECIL MEMBAKUT
HJ. SANUDIN BIN
HJ. ISMAIL
Sanudin.Ismail@sabah.gov.my
087-887964/3
087-886452
117
PEJABAT DAERAH
KECIL MENUMBOK
HUSIN NARION
Husin.Narion@sabah.gov.my
087-831216
087-831104/5
087-831071
118
PEJABAT DAERAH
KECIL PAGALUNGAN
ALOYSIUS ANTHONY
Aloysius.Anthony@sabah.gov.my
089-845106
089-845104
119
PEJABAT DAERAH
KECIL PAITAN
JOLONING JOE MAJAMBU
Joe. Majambu@sabah.gov.my
089-262123
013860697
089-262133
120
PEJABAT DAERAH
KECIL SOOK
MAGAYAS KATAB
Magayas.Katab@sabah.gov.my
087-365911/2
087-365568
121
PEJABAT DAERAH
KECIL TAMPARULI
HERMAN TUNGGIGING
Herman.Tunggiging@sabah.gov.my
088-782870
088-782358
088-782871
122
PEJABAT DAERAH
TELUPID
SYAHRIN SAMSIR
Syahrin.Samsir@sabah.gov.my
089-521732
089-521752
123
PEJABAT DAERAH
TUNGKU
JABLEE JARATUL
Jablee.Jaratul@sabah.gov.my
088-232364
088-232394
124
PEJABAT DAERAH
KECIL KEMABONG
JASLI TINDI
Jasli.Tindi@sabah.gov.my
087-733490
087-734490
087-736490
125
KEMENTERIAN PEMB. MASYARAKAT & HAL EHWAL PENGGUNA
NORAINI SHAFIE
Noraini.Shafie@sabah.gov.my-
088-251565
Ext. 210
088-239434
126
JABATAN HAL EHWAL WANITA SABAH
MYRNA JIMENEZ
Myrna.Jimenez@sabah.gov.my
088-236114
088-236125
127
JAB. PERKHIDMATAN KEBAJIKAN AM SABAH
JAIS ASRI
Jais.Asri@sabah.gov.my
088-255133
088-224983
128
PERPUSTAKAAN NEGERI SABAH
MARIA SINTI
Maria.Sinti@sabah.gov.my
088-254333
088-254493
088-230714
129
KEMENTERIAN PEMB. PERINDUSTRIAN
THOMAS WONG KHOI PING
KhoiPing.Wong@sabah.gov.my
088-255055
088-239464
130
JAB. PEMBANGUNAN PERINDUSTRIAN & PENYELIDIKAN
TOMMIE PHILIP LAJAWAI
Tommie.Philip@sabah.gov.my
088-215035
088-210163
088-257814
131
K. K. INDUSTRIAL PARK SDN BHD (KKIP)
-
-
088-498001
088-498005
088-498014
088-498011
132
SEDCO (PERBADANAN PEMB. EKONOMI NEGERI SABAH)
AZRUL AHMAD
Azrul.Ahmad@sedco.com.my
088-266777
088-219179
133
PALM OIL INDUSTRIES CLUSTER (POIC) SABAH SDN. BHD.
CLARICE BINGKASAN
Clarice@poic.com.my
088-272261
Ext. 222
088-272580
134
SAWIT KINABALU
QUEK LIP KIE
Quek@sawitkinabalu.com.my
088-235811
088-233779
135
KEM. PEMB. SUMBER & KEM. TEK. MAKLUMAT
AHMAD SUHAIMI YACOB
AhmadSuhaimi.Yacob@sabah.gov.my
088-234250
088-288336
088-269091
136
JAB. PEMBANGUNAN SUMBER MANUSIA
AZMI SALIM
@NICHOLAS LIM
Azmi.Salim@sabah.gov.my
088-218722/3
088-239085
137
SABAH NET SDN BHD
TERENCE OOI
Terence@sabah-net.com
088-231101/2
088-231103
138
SABAH ENERGY CORPORATION
BEN WONG
BenWong@sabahenergycorp.com
088-311290/9
088-311361
         







Sabah
Aplikasi
JPKN
SSO
Keselamatan ICT
MoF
SGCERT
JPAN
JPAM
MAMPU
INSAN
Malaysia
 
 








 




 
Meja Bantuan
Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri
Tingkat 1 & 2, Blok A,
Wisma Kewangan, Beg Berkunci No. 2057
88999 KOTA KINABALU
 
Telefon: 088 219064
Faks: 088 215116
E-melhelpdesk.jpkn@sabah.gov.my

Majalah Online

NOTICE PENAFIAN


Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri Sabah tidak akan bertanggungjawab terhadap sebarang kerugian atau kerosakan yang dialami
disebabkan penggunaan sebarang maklumat yang terdapat di dalam laman web ini.

Hakcipta Terpelihara © 2016 Jabatan Perkhidmatan Komputer Negeri Sabah
Paparan terbaik menggunakan resolusi 1024 x 768 piksel, pelayar Internet Explorer 8, Mozilla Firefox & Google Chrome

Kemaskini terakhir: 27 Disember 2016